Požární sport

Naše družstva můžů a žen se tradičně účastní okrskové soutěže. Na jaře 2015 jsme konečně dali dohromady také sportovní družstva dětí !  Na okrskové soutěži v Kostelci u křížku v květnu 2015 ve své kategorii mladží žáci zvítězili, a starší žáci získali druhé místo. Dále trénujeme, většinou v neděli odpoledne. Na konci srpna  jsme s dětmi vyjeli na závody do Radějovic. Byla to pro nás první ostrá zkušenost ze závodů, které se konají  podle pravidel soutěže PLAMEN. Naše děti nastoupily proti zkušeným "profíkům" v jejichž výbavě nechyběly tretry a extra našlapané mašiny.  Přesto, že jsme udělali pár chyb a ztratili tak drahocenné sekundy, ostudu jsme neudělali. Starší děti přivezly pohár za 3. místo a mladší děti obsadily 6. místo.  

Od září 2015  jsme začali trénovat také další dovednosti - uzlování, střelbu ze vzduchovky, orientaci podle buzoly apod.

V březnu jsme se zůčastnili Mukařovského uzlování, ještě jsme sice  nevyhráli ale v mladších dětech jsme dosáhli na 8 nejlepší čas!

V květnu 2016 jsme na okrskové soutěži zaznamenali fenomenální úspěch a získali 4 x zlaté medaile - ve všech obsazených kategoriích. Mladší žáci, starší žáci, ženy i muži z Lojovic jsou prostě zlatí!

Od června 2016 jsme se přihlásili do Dětské hasičské ligy sousedního Modletického okrsku. Mladší žáci drží stabilní výkonnost a s časy cca 34 sekund se umísťují kolem pátého místa z cca 10 startujících. Starší žáci se musí zlepšit, máme problém se savicemi a tím ztrácíme.