Hasiči, vítr, stromy a pot

01.05.2015 17:15

Začátkem dubna nás počasí potrápilo silným větrem. Lojovičtí hasiči vyjížděli k pár zásahům, které se naštěstí obešly bez větších škod, a nebyl nikdo zraněn.

Nejsložitější zásah byl v Lojovicích u fotbalového hřiště, kde došlo k pádu stromu na zděný přístřešek. O to horší byl fakt, že při pádu samotného kmene došlo k proražení střešní krytiny a větve se zaklínily o konstrukci střechy. Z tohoto důvodu byla povolána i plošina z HZS Říčany. Ale vzhledem k tomu, že naštěstí disponujeme šikovnýma rukama tak nakonec plošina nebyla potřeba.

Vítr již nefouká, a proto nastal čas na prevenci. Hodně z Vás má u svým ať už obytných domů, chalup, chat nebo garáží spousty vzrostlých stromů. Není čas se zamyslet nad tím, jestli zrovna tento strom mi nemůže při dalším větru způsobit nějakou škodu na majetku nebo ještě hůř, ohrozit mě třeba na zdraví?

A můžu s tím něco udělat, nebo počkám, až mi ho vítr zlomí na dům, a lojovičtí hasiči mi ho přijedou rozřezat?